2010
Pabeigta M. Čehova Rīgas krievu teātra rekonstrukcija
2010. gada 19. augustā piedaloties Rīgas domes, būvfirmas RE&RE un arhitektu biroja Graf X vadībai, pie M.Čehova Rīgas krievu teātra ēkas svinīgi tiek atklāta piemiņas plāksne par teātrī paveiktajiem remontdarbiem, tā simboliski noslēdzot trīs gadus ilgušo ēku kompleksa rekonstrukcijas posmu.
Rekonstrukcijas darbi teātrī tika uzsākti 2008. gada 2.oktobrī.
Teātra ēku kompleksa pilna rekonstrukcijā Rīgas dome ieguldījusi 15,6 miljonu latu.
Ēkas pārbūves un pārplānošanas darbu laikā tika veikta sarežģīta ēkas demontāža, saglabājot vēsturisko ēkas ārējo fasādi, kā arī vēsturiski nozīmīgo ēkas 2. stāvu, kura telpas tika atjaunotas to sākotnējā veidolā.
SIA Moduls Rīga šajā projektā tika piesaistīts kā apakšuzņēmējs un veica teātra ēkas komunikāciju izbūvi: elektromontāžas, ūdensvadu un kanalizācijas, vājstrāvas, ugunsdzēsības un apziņošanas sistēmu izbūvi, kā arī ēkas fasādes izgaismošanu.
M.Čehova Rīgas krievu teātris var lepoties ar vienu no modernākajiem skatuves konstrukcijas risinājumiem Eiropā. Lai panāktu pilnu skatuves funkcionalitāti, tika būtiski paaugstināts skatuves griestu augstums un izstrādāti unikāli risinājumi skatuves galeriju stiprinājumam. SIA Moduls Rīga izstrādāja skatuves skaņas un gaismas tehnoloģisko projektu, kā arī veica tehnoloģisko iekārtu pieslēgšanu.
Šis ir viens no retajiem teātriem, kurā ikvienam skatītājam pavērsies plašs un lielisks skats uz skatuvi, neatkarīgi no tā, kurā rindā sēdēs.
Rīgas kultūras mantojums veidojies dažādu kultūru mijiedarbībā, tas saistīts ar latviešu, krievu, lībiešu, vācu, krievu, poļu, zviedru un ebreju kultūrām. Valsts nozīmes arhitektūras piemineklim, kas tika celts 18. gadsimta otrajā pusē, bija vairākas funkcijas. Sākotnēji četru stāvu ēka bija arhitekta K. Hāberlanda (1750-1803) dzīvojamā māja, kopš 1864. gada bija biedrības “Улей” mītne, bet pēc 1880. gada šajā ēka atradās III Kredītaizdevumu biedrība. 1873. gadā pēc arhitekta H. Geigenmillera projekta ēkas pirmajā stāvā ierīko veikalus un vitrīnlogus ar arkām pārsegtās ailās. Savukārt 1883. gada oktobrī tika dibināts Rīgas Krievu drāmas teātris biedrības “Улей” telpās. Ēka teātra pilnīgā rīcībā nonāca 1939. gadā.